Úvod rytmy pro školy a školky

Rytmy pro školy a školky

 

Být šťastný znamená mimo jiné se v životě realizovat. Najít svůj smysl života je jedním z nejdůležitějších a přitom nesnadných úkolů bytí každého člověka. Jak nejvíce můžeme svým dětem na této cestě pomoci, je ukázat jim a dát na výběr z mnoha různých činností a aktivit, aby se mohly samy svobodně rozhodnout, co je opravdu zajímá a kde je jejich místo na tomhle světě.

Školy, tábory a různé zájmové kluby jsou nejlepší místo k tomu, aby objevily to, co hledají. Ve světě, ale už i v České Republice, se školy snaží představit dětem a mladým lidem nejrůznější odborníky a milovníky svých profesí, aby jim tak umožnily co největší možnost volby při výběru svých zálib či dokonce budoucího povolání. Ne všichni mohou být hudebníci či umělci, ale všichni si můžeme najít oblíbenou zálibu, koníčka, kterým se odreagujeme, zabavíme, něco naučíme a zbavíme stresu, který na nás každodenně působí ze všech stran. Děti a mládež pak budou trávit méně času na ulicích nebo u počítačových her bez zájmů a možností využít své kreativity a tvořivé inteligence.

Hudba, zpěv, pohyb a divadlo je nejpřirozenější formou odreagování se a navození dobré nálady. Působí blahodárně jak na fyzickou tak i duševní část člověka.

 

KDO SI HRAJE NEZLOBÍ


Proč bubnovat ve školách a školkách?

Společné bubnování:

  • pomáhá při upevnění sociálních vztahů mezi dětmi
  • dává nový pohled na roli každého jednotlivce ve skupině
  • zprostředkovává odreagování a emocionální vybití, rozvíjení kreativity a nový přístup k učení
  • zvyšuje schopnost koncentrace (zejména u hyperaktivních dětí apod.)
  • působí jako prevence proti šikaně a agresivitě
  • je to zábavná forma výuky o jiných kulturách

Všechny rytmy je možnost vést i v anglickém jazyce.
DEJTE VAŠIM DĚTEM DOSTATEČNÝ VÝBĚR A ŠANCI SE SVOBODNĚ ROZHODNOUT

Pro koho určen?

Vhodné pro všechny věkové kategorie dětí a mládeže od 3 let v mateřských školách až po střední a vyšší odborné školy.

Jak to probíhá?

Je to velmi jednoduché – sedneme si do kruhu a společně budeme hrát na bubny a jiné perkusní nástroje. Hrát může naprosto každý. Všichni žáci a studenti i učitelé jsou do programu zapojeni a aktivně hrají – není vyžadována žádná hudební průprava.

Co je obsahem?

Ukázka a společná hra na rytmické nástroje z celého světa. Hudební a pohybové aktivity formou skupinového bubnování Drum Circle, kde se účastníci učí o sobě samých a vztazích v kolektivu hravou formou a ze společné zkušenosti. Společné bubnování je efektivní formát pro sdílení hudebních zážitků, rozvíjí rytmické a improvizační schopnosti, prostředek k relaxaci, redukci stresu a posílení imunity Hudba zde slouží jen jako pomocník k prožití hlubokého společného zážitku z hledání jednotného rytmu, kooperace a komunikace.

Program je různě doplňován jednoduchými písněmi z Afriky, pohybovým vyjádřením a tancem nebo třeba vyprávěním o Afrických kulturách a ukázkou fotek ze západní Afriky.

Přivezeme mnoho bubnů a perkusí z celého světa!

Max. počet do 60 účastníků. Délka programu 45min až 1,5hod./skupina

Co potřebujeme pro realizaci

Větší třídu, jídelnu, tělocvičnu nebo venkovní hřiště pro vytvoření kruhu a židle pro každého účastníka.

 

Těšíme se na Vás, více informací na tel. 732 622 702