Chyba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 63

Úvod doprovodné programy Narozeninové party

Narozeninové party

Dopřejte svým blízkým, ale i sobě, nevšední společný zážitek a radost při hře a aktivitách s hudebními nástroji. Lidé bez rozdílu věku se pobaví a budou mít neopakovatelnou vzpomínku na právě tyhle narozeniny.

Proč nezkusit skupinové bubnování nebo hrátky s bumbumy?

Skupinové bubnování

Je to společné hraní ve skupině na různé druhy bubnů a perkusí vedené průvodcem - tzv. facilitátorem, které nabízí možnost, jak si užít radost z vlastní hudební tvorby. Skupinové bubnování je rytmicky založená aktivita, hudba, pohyb, zpěv a jiné společné vyjádření ve skupině.

Pro koho je?

Skupinové bubnování je určeno pro všechny lidi bez rozdílu věku. Hrát mohou děti od 4 let až po seniory. Jde o intuitivní hraní, nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti s bubnováním.

Skupinové bubnování je vhodné pro skupiny lidí, kteří chtějí zažít novou vzrušující společnou zkušenost, stejně jako pro kohokoliv jiného, kdo chce být součástí celku, který společně vytváří unikátní hudební okamžiky.

Máme mnoho druhů bubnů, rytmických i exotických nástrojů.

Jak probíhá?

Je to velmi jednoduché – sedneme si do kruhu a společně budeme hrát na bubny a jiné perkusní nástroje (např. různá chřestítka, hrkátka, tamburíny apod.) . Hrát může naprosto každý. Nejde ani tak o vytváření hudby, ale o společný zážitek z hledání společného rytmu, kooperace a komunikace. V drum circle jsou všichni účastníci zapojeni a aktivně hrají – není vyžadována žádná hudební průprava.

Hrátky s bumbumy

Program je postaven na společné rytmické hře s Bumbumy (Boomwhackers) - laděnými plastovými trubkami v množství různých barev a velikostí, které jsou svou jednoduchostí a atraktivitou skvělým nástrojem k proboření počátečního ostychu ze společného vytváření hudby. Vzhledem k tomu, že jsou pentatonické (tzn. všechny spolu ladí) přidávají k rytmu jako základu ještě další vyjadřovací rozměr v podobě melodie jednotlivých barev a společné harmonie. Tím podporují význam plného zapojení účastníků, naslouchání, komunikace a zaměřují se více na společný skupinový projev než na hudební stránku.

Není potřeba žádných hudebních zkušeností.